SDC12171

Vi beklager problemer med resultatservice fredag! Fullstendige resultater blir lagt ut etter endt stevnedag på stevnets hjemmeside.

Følg oss live her på tjalve.no lørdag og søndag for uoffisielle resultater. 

Se sak med bildedryss fra lørdagens stevne!

Utvalgte øvelser/resultater fra ettermiddagsøkta:

Kl 18:10 400 m hekk - MS

1. Kristian Berg, BUL                            57.01
2. Harald Svandal Bø, Sandnes IL        57.58 

Kl 18:00 300 m hekk - G17

1. Simen Kjensli, BUL                     43.22

Kl 18:00 300 m hekk - G16

1. Sigurd Blom Breivik, Sandvin IL                     39.13
2. Cidi Nzita, Norna-Salhus IL                            41.68
3. Martin Nikolai Kanestrøm, Lambertseter IF   43.22

Kl 17:50 300 m hekk - G15

1. Thomas Jefferson Byrkjeland, IL Koll       44.24
2. Petter Sørum Hagen, Veldre friidrett        44.51
3. Johannes Bergh, IL Koll                           46.90
4................. 
Snorre Gjertsen Barkbu fra Tyrving ledet, men var uheldig på en hekk og kom sist i mål. 

Kl 17:30 100 m finale - J15
Vind +1.2

1. Oda Mohus, Runar                             12.95  
2. Nathalie O Johnsen, Sørild FIK           12.97
3. Jenny Marie, Labråten, Tyrving IL       13.12
4.................

Kl 17:20 2000 m - J15

1. Amalie Manshaus Sæten, Kristiansand IF          6.56.69
2. Kristin Helland-Hansen, Tyrving                          7.04.41
3. Johanne Lægran, Vidar SK                                 7.10.81
4.................

200 m

Kl 17:10 200 m J17

(Vind +1.0)

1. Monica Skretting, Snøgg                         26.98
2. Renate Lie, Gneist                                  27.25
3. Susanne Sofie Olsen, Fredrikstad         27.73
4.............

Kl 17:00 200 m J18/19

(Vind +1.1)

1. Maria Cecilie Teigland, FIK Orion          26.73    
2.  Katrine Askim Vatne, BUL                    27.40
3. Ellen Kristine Ellertsen, Asker SK         27.55  
4.............

Kl 16:50 200 m G18/19

(Vind +0.7)
1. Nzimirro Adam Obiora, BUL       22.79           
2. Samuel Gyedu-Nkuah, BUL        22.82      
3. Kathan Tohanathan, Tyrving       23.07       
4. Sondre Johre, Asker SK             23.19
5. Vebjørn Gilde, FIK Orion             23.21
6. Philip Bay Andersen, Kristiansand IF 23.28
7. ..................... 

Kl 16:40 200 m G15

Tid avgjørende

Heat 2 (Vind +0.7)
1. Abou Granli Diomandé, FIK Orion        24.13     
2. Thomas Karlsnes, Tyrving                   24.97       
3.  Theodor Unnerud, Moss IL                  25.27
4. Peder Tangen, Bækkelagets SK          25.54
5. Theo Griffin Halvorsen, Tyrving            25.57
6. ..................... 

Heat 1 (Vind +0.6)
1. Vemund Lenschow, Tyrving IL            24.51
2. Petter Sørum Hagen, Veldre Friidrett  25.10
3. Thomas Bjerkan, BUL                         25.82  
4. Even Weiglin, IL Koll                            25.82
5. ........................ 

Kl 16:30 200 m G16

Heat 2 (Vind +1.5)
1. Even Meinseth, Sørild FIK                    23.24
2. Eivind Hvistendahl, Tyrving                  23.66 
3. Henrik Semb, Tønsberg                       23.79 
4. Yobe Najar, BUL                                   23.93  
5. Endre Eikenes Røsaker, Herkules       24.10            
6. Adrian Hovland, Nesodden                   24.39
7. Pontus Fredrik Birkedal, Fredrikstad    24.42

Heat 1 (Vind +1.7)
1. Jonas Bergkvist Melå, Moelven              24.66
2. Thomas Riis, Tyrving                             24.90
3. Jon Simen Mangseth Hilstad, Moelven   25.30
4. Steinar Sollien Nicolaisen, Horten          25.73

Kl 16:20 200 m G17

Heat 1 (Vind +1.7)
1. Joachim Sandberg, Sandnes                 22.67
2. John Anders E Hovland, Moss               23.28
3.  Byamungu Kabiraba, Larvik                  23.76
4. ...................

Kl 16:10 200 m MS

Heat 3 (Vind +0.0)
1. Øyvind Strømmen Kjerpeset, Florø, 21.75
2. Tormod Hjortnæs Larsen, Lillehammer, 21.91
3. Christian Settemsli Mogstad, Tjalve, 22.01
4. Einar-André Bydal Jakobsen, BUL, 22.06
5. Carl Emil Kåshagen, Moelven, 22.08
6. Eirik Tanberg, Sigdal, 22.25
7. Vegard Øien, Ranheim IL, 22.73

Heat 2 (Vind +1.0)
1. Peter Efe Rasmussen Osazuwa, BUL, 22.21
2. Jonas Andre Grønhaug, Ranheim, 22.39
3. Thomas Arthur Bydal Jakobsen, BUL, 22.49
4. Torsten Bergh Moss, Tønsberg, 22.86

Heat 1 (Vind +0.7)
1. Kim Nes Leirvik, Florø             23.83
2. Bendik V Nes, Sandnes          24.10
3. Martin L Syvertsen, Ull/Kisa    24.11  
4. Patrick Olsen, BUL                  24.88

Kl 16:00 200 m KS

Vind +0.9
1. Nina Katrine Brandt, Steinkjer        24.79    
2. Trine Mjåland, Kristiansand IF        25.07
3. Randi L Kjerstad, BUL                    25.82
4. Jenny Gudmundsen, Tjalve            25.96
5. Thale K. F. Espeli, Tjalve                26.83
6.  Maren Vigerust Graff, Tjalve          26.83

100 meter forsøk

 

Kl 15:30 100 m forsøk - J16
Heatvinnere + 6 beste tider går videre 

Heat 2 (vind +0.6)
1. Madelen Andersen, Fredrikstad                   12.83
2. Randi Victoria Vik Johannessen, Lyngdal    12.84
3. Amalia Westerlund, Sem IF                         13.49
4. Maja Mollatt, Moss IL                                    13.56
5. Ina Ringerike, Tjalve                                     15.05 

Heat 1 (vind +0.6)
1. Signe Onstad Sævareid, Asker                    12.52
2. Ingrid Gloppen Ytrehus, Kristiansand IF       13.44
3. Thea Lindam, Nittedal IL                               13.44
4. Charlotte Grasmo, Ull/Kisa IL                       13.44

Kl 15:30 100 m forsøk - J15
Heatvinnere + 5 beste tider går videre 

Heat 3 (vind +0.8)
1. Synnøve Bjørgo Adam, Fagernes       13.07
2. Sarah D Hellerud, Asker                      13.23
3. Veslemøy Kollstad, Kristiansand         13.23
4.  Line Myrestøl Johansson, Sørild FIK  13.26

Heat 2 (vind +0.6)
1. Nathalie O Johnsen, Sørild FIK            12.94
2. Oda Mohus, Runar                               12.95
3. Tina Emami, Ski                                   13.30
4.  ...........

Heat 1 (vind +0.9)
1. Jenny Marie Labråten, Tyrving             13.13
2. ...............
 

Kl 15:15 80 m hekk - G14
Vind -0.3
1. Vegard Hope Bjørge, EIker-Kvikk, 13.34
2. Sander K Kvalvåg, Lambertseter, 13.72
3. Viktor N Sand, Fredrikstad, 24.22

Kl 15:00 60 m hekk - G13
Vind -0.2
1. Marcus Moen, Ull/Kisa          10.43  
2. Håvard Becker, Tønsberg     10.46    
3. Sondre Guttormsen, Ski IL    10.76 
4. Fredrik Sivertsen, Ski IL        10.97
5. Halvor Elverum, Sem IF        11.29

Utvalgte øvelser/resultater fra formiddagsøkta:

60 m - finale

Kl 13:25 60 m finale - G14

Vind -0.4
1. Even Magnus Dale, Herkules,                 7.94
2. Markus Karel Færevik, Nesodden,          8.07
3. Emil Utne, Hakadal Ungdomsskole,        8.22
4. Vegard Hope Bjørge, Eiker-Kvikk,           8.32
5. Sondre Opaker Øines, Ull/Kisa               8.55
6. Espen Engdal Berntsen, Hurdal IL,         8.59
7. Håkon Claesen, Sandefjord TIF,              8.60
8. Sander Kronstad Kvalvåg, Lambertseter, 8.61

60 m finale - G13
Vind -0.3

1. Kasper Kampmann Jensen, FIK Orion, 8.29
2. Marcus Moen, Ull/Kisa, 8.58
3. Fredrik Sivertsen, Ski IL, 8.81
4. Håvard Becker, Tønsberg, 8.85
5. Vetle Solodden Lier, IL Koll, 9.05
6. Halvor Elverum, Sem IF, 9.32
7. Daniel Kongshaug, Høybråten og Stovner, 9.40
8.  Matias Fjeldstad, Bækkelaget, 9.56

60 m finale - J14

Vind -0.5
1. Helene Rønningen, Tyrving, 8.07
2. Kristi Strømmen Kjerpeset, Florø TIF, 8.20
3. Mathilde Myrhvold, Raufoss, 8.37
4. Ylva Rognstad, Hurdal IL, 8.56
5. Renate Lie, Gneist, 8.63
6. Sunniva Steen Tellesbø, Oppegård IL, 8.68
7. Rikke Hauan, FIK Orion, 8.71
8. Nora Evensen, Sarpsborg, 8.73 

60 m finale - J13
Vind -0.2
1. Ingvild Meinseth, Sørild FIK, 8.03
2. Tonje Fjellet Kristiansen, FIK Orion, 8.61
3. Celina Nilsen Lundevik, Tyrving, 8.62
4. Karine Jacobsen, Bækkelaget SK, 8.66
5. Tonje Nedberg, Sandvin IL, 8.91
6. Celine Marie Tangerås Bressand, Tyrving, 9.08
7.  Thale Solodden Lier, IL Koll, 9.31

800m

Kl 12:50 MS

Heat 2: 

I dette som vel kan kalles A-heatet løper mange av landets beste mellomdistanseløpere, vi nevner i fleng Stian Flo, Morten Velde, Hans Kristian Fløystad, Sindre Løchting, Erik Hovlandsdal, Per Lunke og Magnus Lindahl.
Stian Flo i tet ved 200m foran Fløystad og Velde. Passerer 400m på 56 med Fløystad i tet. Morten Velde i rygg på Fløystad, Flo forbi rett før svingen. 1.24.2 på 600m. Flo og Fløystad i tett duell på målstreken, Fløystad sterkest siste meterne.

1. Hans Kristian Fløystad, Tjalve, 1.52.44
2. Stian Flo, Tjalve, 1.52.46
3. Morten Velde, Haugesund, 1.53.02 
4. Petter Kristiansen, Ren-Eng, 1.53.43
5. Gustav Follerås, Lillehammer IF, 1.53.46
6. Erik Hovlandsdal, Gular, 1.53.86
7. Sindre Løchting, FIK Orion, 1.54.42
8. Magnus Lindahl, Nesbyen IL, 1.55.15
9.  Thomas M Heggøy (94), Stord IL, 1.55.15
10. Marius F Schneider, BUL, 1.55.74
11. Per Lunke, BUL, 1.58.87

Heat 1:
Jørgen Elisenberg (født 1995) drar.  Passerer på 56 sekunder. Jens Kortner fra Herkules går forbi ved 600m. Ved 100m kommer Gulliksen opp og utfordrer Elisenberg. Oriongutten Elisenberg er sterkest, vinner foran Gulliksen og Kortner. 

1. Jørgen Elisenberg, FIK Orion, 1.57.59
2. Petter Rød Gulliksen, Tyrving, 1.57.99
3. Jens Nikolay Kortner, Herkules, 1.58.81
4. Aleksander Tangen, Gjøvik FK, 1.59.03
5.  Jonas Krossøy, Ull/Kisa, 1.59.99

Kl 12:40 G18/19

Her stiller åtte unge menn til start. Årsbeste har Martin Smebye, Tjalve, 1.58.02 og Jens-Olaf Lingaas, Tjalve, har løpt 1.59.04 i år. Tjalve-gutta legger seg i tet med Jens-Olaf først. Passerer 400m på 55.9. Smebye opp i tet, 600m passeres på 1.25. Lingaas trekker det lengste strået og vinner like foran Smebye. 1.55.74 og 1.55.94 og perser på begge to!

1. Jens-Olaf B. Lingaas, Tjalve, 1.55.74
2. Martin Smebye, Tjalve, 1.55.94
3. Carsten Haugen, Tjalve, 2.01.20
4. Markus Aarskog Pettersen, BUL IL, 2.04.04
5. Even Brøndbo Dahl, FIK Orion, 2.05.91 

Kl 12:30 G17

Kun to utøvere var påmeldt, men ingen av dem krysset seg av og denne øvelsen utgår. Flere 95-utøvere løp sterkt i seniorklassen!

Kl 12:20 J17, J18/19 og KS

Ni utøvere i KS. Her er favoritten Martine Eikemo Borge som har løpt på 2.06.54 i år. Andre spennende utøvere er Trine Mjåland (2.08.52 i år), Christina Toogood (2.11.31) og Yngvild Elvemo (2.11.36). Etter 150 m er Martine i tet. Trine ligger noen meter bak. Irene Johansen ligger på 4. plass. Passering like under 62. 600 passering på 1.34, Martine fortsatt i tet. Trine utfordrer sterkt på oppløpssida og kniper seieren! Yngvild Elvemo ble nr 3. Det ble vel ny pers på Trine!

KS 800m:
1. Trine Mjåland, Kristiansand 2.07.49 - flott ny pers!
2. Martine Eikemo Borge, BFG Fana, 2.07.98
3.  Yngvild Elvemo, Strindheim 2.09.08 - flott ny pers!
4. Christina M Toogood, Tjalve, 2.14.64 

J17 800m:

1. Ida Meil Narbuvoll, Ren-Eng, 2.24.17

J18/19 800m:

1. Tina Helen Bergem, Kristiansand IF, 2.19.68 - kjempepers!

Kl 12:10 G16

Et stort heat her! Håvard Lien fra Tyrving tar teten fulgt av Johan Sebastian Stenfat Evensen fra Sørild og Blom Breivik. Passering en runde på 60. Bra trøkk gjennom svingen, Blom Brevik nærmer seg Lien. Lien vinner heatet foran Blom Breivik og Steenfat Evensen. Jevn, god løping og en sluttid rundt 2.00. 

1. Håvard Lien, Tyrving 2.00.60
2. Sverre Blom Breivik, Sandvin 2.01.89
3. Johan S. S. Evensen, Sørild FIK 2.03.73
 

Kl 12:00: G15

Sindre Trondsen fra Snøgg tar teten ved 200m-passering, fulgt av gutta fra Ull-Kisa. Passerer en runde rett under 64. Passering 600m på 1.37. Seier til Markus Einan fra Ull/Kisa. 

1. Markus Einan, Ull/Kisa, 2.06.69
2. Jon Gunnar Alfsen, Strømmen, 2.06.85
3. Henrik Hanssen, Ull/Kisa, 2.07.61
4.  Eivind Trym Wikshaaland, Bækkelaget, 2.08.18

 --------------------------

800m går av stabelen fra kl 12:00. Først ut er G15, deretter løper G16. I ett heat løper J17, J18/19 og KS. Så er det G17 og G18/19 før MS slipper til 12:50!

600m - J10

Et fint felt med god spredning. 12 jenter i aksjon!

60 m

Kl 11:35: 60 m forsøk - G14

Heat 1 (Vind +0.3)

1. Even Magnus Dale, Herkules                         8.01         
2. Emil Utne, Hakadal ungdomsskole                8.30
3.  Vegard Hope Bjørge, Hurdal                         8.36
4.  Espen Engdal Berntsen, Ready                   8.70
5. Jesper Leander, Ready                                 9.04 

Heat 2 (Vind +0.3)

1. Markus Karel Færevik, Nesodden                8.01
2. Sondre Opaker Øines, Ull/Kisa                   8.44
3. Sander Kronstrand Kvalvåg, Lambertseter 8.52          
4. Håkon Clasen, Sandefjord TIF                      8.66    

Kl 11:10: 60 m forsøk - J14

Heat 1 (Vind +0.7)
1. Helene Rønningen, Tyrving IL        8.06  
2. Renate Lie, Gneist                          8.38
3. Rikke Hauan, FIK Orion                  8.73
4. Snøfrid Steen Tellesbø, Oppegård 8.86       

Heat 2 (Vind +0.4)
1. Kristi Strømmen Kjerpeset, Florø TIF                 8.24
2. Sunniva Steen Tellesbø, Oppegård                    8.61
3.  Nora Evensen, Sarpsborg                                 8.65
4. Heidi Gustavsen, Sarpsborg                               8.76

Heat 3 (Vind +0.4)
1.  Mathilde Myrhvold, Raufoss                  8.30
2.  Ylva Rognstad, Hurdal                          8.52
3. Pauline Mørch Jonassen, Eidanger IL   8.74      
4. Mari K. Breilid, Kristiansand IF               8.75

Kl 11:00: 60 m forsøk - J13

Heat 1: Vind +0.7
1. Ingvild Meinseth (99), Sørild FIK              8.03
2. Celina Bilsen Lundevik, Tyrving IL           8.71
3. Kari Kuvaas Lundevik, Bergens TF         9.02
4. Thale Solodden Lier, IL Koll                    9.14

Heat 2: Vind +0.2 
1. Karine Jacobsen, Bækkelagets SK              8.44
2. Tonje Fjellet Kristiansen, FIK Orion              8.61
3. Celine Marie Tangerås Bressa, Tyrving IL   8.92    
4. Tonje Nedberg, Sandvin IL                            8.93
 

Kl 10:50: 60m forsøk - G10
Heat 1: Vind + 0.3
Helge Wirstad Dynna, Brandbu    10.76
Sondre Røkenes, Bækkelaget      10.33
Mathias R Hovland, Nesodden      9.76
Martin Hildeskor, Nittedal IL           9.83
Filip Meo, Koll                                10.61
Jan Byrkjeland, Koll                      10.15

Heat 2: Vind +0.2
Tobias Windjusveen, Tjalve          9.40
Ådne Opaker Øines, Ull/Kisa IL   10.12
Aron Ytre, Skjåk IL                        10.63
Terje Slettbakken, Oppstad IL     10.38
Henrik B Hultengreen, Sarpsborg   9.93
Jonas Loe, Tyrving IL                    11.26

60 m hekk

Kl 10:10 60 m hekk - J11

Heat 2: Vind +1.0
1. Runa Lillegård (01) Alta IF   10.62  - dette er et halvt sekunds forbedring av persen hennes, den gamle var 11.11!
2. Juni Gjertsen Barkbu, Tyrving   10.76
3.Juni Evensen Sarpsborg IL        10.78

Heat 1 (vind +0.5) ble vunnet av Selma Løchen Engdahl fra IL Koll på 11.77.

Lørdag formiddag

Dagens første øvelse er 60 m hekk for gutter og jenter 11 og 12 år. Fra kl 10:50 blir det 60m for G10, J13, J14, G13 og G14. Kl 11:50 blir det 600m for J10. 

Siden vil bli oppdatert fortløpende gjennom dagen.

NG logo

Tilbakemeldinger, kommentarer og spørsmål kan gis på Tjalves Facebook-side eller på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen .

Resultater fra Norway Games

Torsdag
Fredag

Sjekk også ut:

- Norway Games' hjemmeside
- Tidsskjema

Vil du mimre tilbake til fjorårets Norway Games? I fjor hadde vi også live resultater lørdag og søndag

 
 
5
THF
 
Levert av Oriondesign | IK Tjalve, Besøksadresse: Underhaugsveien 1, Oslo | Tlf 22 60 43 40 | mail@tjalve.no